Sunday, March 2, 2008

Kaardistamas - Haljalas

Kui meie Külliga Rakvere Spordisaali jõudsime oli koosolek juba alanud. Kadri kindlal juhtimisel võeti läbi kaardistusega seotud: miks-kus-milleks-kuidas teemad, jagati laiali valla kaardid ja sooviti head teed.

Sihtkoht - Haljala!

Armsalt väike, kodulehe andmetel kokku alla 3000 elanikuga vald, mille põhitegevusala põllumajandus ja kuulsaim perenimi Padar.

Senised kaardistamise kogemused on näidanud, et põldudele prügi ei veeta ja metsa lõuna-eestlase silmis seal suuremat ei olnud. Seega olime oma teekonna määramisel veid raskustest. Teekond tuli nagu tuli, vaata tulemusi ise meite kaardilt

Kahjuks on ka selles vallas omad prügistajad, kes ei ole vaevunud endast ja oma vallast suuremat lugupidama ning viinud oma jäätmed metsa alla ootama aegade lõppu, sest ilmselt varem need rehvid sealt muidu ei kaoks.

Mind hirmutas veidi ühest nukrast metsatalust leitud õlijäätmete kogumiskoht.....Loodan siiski, et peremehel on oidu nende tünnidega käituda õigesti, mitte peita need metsa nagu ühes teises loos juhtus. Usun, et vald pakub ka sel kevadel võimalust need tasuta ära anda.

IMGP1572 IMGP1573 IMGP1574


vt Garmin Forerunneriga salvestatud teekonda

No comments: